McDonald´s Cup

McDonald´s Cup

 MC’DONALDS CUP 2023

OKRSKOVÉ KOLO, UNIČOV, 25. 4. 2023
V okrskovém kole v kopané věku 4. a 5. tříd ZŠ, které se odehrálo na umělé trávě v Uničově, jsme narazili celkem na 6 soupeřů. Hrálo se systémem každý s každým na jednou 15 minut. Pětkrát se nám podařilo zvítězit a hořkost porážky jsme okusili jen s pořádající ZŠ U Stadionu Uničov. Do okresního kola měli postoupit 2 nejlepší týmy.
Výsledky našeho týmu: ZŠ Pionýrů Uničov 2:0 (L. Poštulka, D. Horák), ZŠ U Stadionu Uničov 2:4 (L. Poštulka 2x), ZŠ a MŠ Hněvotín 4:0 (L. Poštulka 2x, D. Horák, M. Ryznar), ZŠ a MŠ Újezd u Un. 5:0 (2x M. Kráčmar, M. Ryznar, D. Horák, L. Poštulka), ZŠ Šumvald 6:0 (L. Poštulka 2x, T. Koukal, Dan Horák, M. Kráčmar, A. Šléška), ZŠ Štěpánov 8:1 (D. Horák 4x, L. Poštulka, M. Kráčmar, M. Zdráhal, T. Koukal).
O postupujících rozhodovala až minitabulka, kvůli které smolně nepostoupila ZŠ Pionýrů Uničov, i přes výhru 2:1 nad pořádající školou U Stadionu. Stejně jako minulý rok jsme tak jeli do Olomouce z 2. místa za „Staďákem“.

OKRESNÍ KOLO, OLOMOUC, 4. 5. 2023
Okresní kolo v kopané žáků 4. a 5. tříd ZŠ se znovu konalo v Olomouci – Řepčíně, kde má zázemí SK Sigma Olomouc. V tomto turnaji už byli soupeři výsledkově nad naše síly, přesto jsme bojovali, co to šlo (ve skupině vedení 2:1 nad Velkým Týncem a 2:0 nad Šternberkem). Osudí nám znovu přidělilo i mladé fotbalisty olomoucké Sigmy (ZŠ Heyrovského). Při troše štěstí (a možná i účasti omluveného Kryši Bartuňka) jsme reálně mohli pomýšlet na boj o 3. místo (viz foto výsledků). Systém turnaje: celkem 8 týmů bylo rozděleno do základních skupin po 4, hrací doba 2×10 minut, poté vyřazovací boje a zápas o umístění.
Výsledky našeho týmu: ZŠ Heyrovského Olomouc 2:12 (D. Horák, L. Poštulka), ZŠ Velký Týnec 2:4 (L. Poštulka 2), ZŠ Šternberk 2:2 (D. Horák, M. Ryznar), ZŠ Velká Bystřice 3:1 (L. Poštulka 2, D. Horák).
Kluci si zaslouží obrovskou gratulaci a velké poděkování za reprezentaci školy a Troubelic. Dokázali obhájit 7. pozici v okrese Olomouc z roku 2022, což je v konkurenci městských škol velký výkon!
Díky směřuju za doprovod do Olomouce Martinovi „Mrcovi“ Horákovi a troubelickému fotbalovému oddílu za zapůjčení dresů.
Reprezentanti ZŠ Troubelice: Erik Domes, Kryštof Bartuněk, Matyáš Kráčmar, Lukáš Poštulka, Daniel Horák, Miroslav Ryznar, Tomáš Koukal, Adam Šléška, Nikita Smoliarenko, Marco Zdráhal, Jan Roháč.

Vedoucí družstva Zdeněk Šenk