McDonald’s Cup – Uničov

McDonald’s Cup – Uničov

Velikánský úspěch v kopané žáků 1. stupně ZŠ, okrskové kolo


Jen takto lze nazvat fotbalový turnaj McDonald’s Cup konaný ve středu 27. dubna 2022 v Uničově na umělé trávě. Zúčastnilo se jej 12 žáků a žákyní naší školy.
Skupinu A tvořily mančafty domácího ZŠ U Stadionu Uničov, ZŠ Nám. Svobody Šternberk, ZŠ Medlov a ZŠ Hálkova Olomouc. Do skupiny B nám losovací osudí přiřadilo týmy ZŠ Bohuňovice, ZŠ Spojenců Olomouc a ZŠ Dr. Hrubého Šternberk. Dle velikosti jednotlivých měst a obcí jsme se řadili do skupiny papírových outsiderů. Na to se však naštěstí nehraje a důležitější jsou fotbalový um, zápal pro hru a někdy i štěstí.
V 1. utkání na nás čekala ZŠ Bohuňovice. Start byl katastrofální, náš brankář „namazal“ útočníkovi soupeře a ten neměl sebemenší problém zasunout míč podél vybíhajícího gólmana. Od této chvíle Dominik v brance doslova „čaroval“. Od této chvíle naše mužstvo „zapnulo na vyšší level“ a vždy jsme „tahali za delší konec lana“. Střelecky vyčnívalo útočné duo Horák – Poštulka. Výsledkem byla zasloužené a důležité vítězství. ZŠ TROUBELICE – ZŠ BOHUŇOVICE 7:5 (4:3). 4x Poštulka, 3x Horák.
Ve 2. zápase jsme poměřili síly s nepříjemným soupeřem ze ZŠ Hrubého Šternberk. Protivníci disponovali organizovanou taktikou a měli vysoce nadstandardního útočníka, jenž nám sázel jeden gól za druhým. Pozitivem v tomto utkání bylo prostřídání obou našich hráčských pětek. Jak se později ukázalo, právě „fyzička“ rozhodla semifinálové klání. ZŠ TROUBELICE – ZŠ HRUBÉHO ŠTERNBERK 2:6 (0:2). Horák z pen., Poštulka.
Před posledním měřeni sil se ZŠ Spojenců Olomouc jsme věděli, že kvůli horšímu skóre musíme jednoznačně zvítězit, abychom postoupili do semifinále turnaje. Vcelku v poklidu jsme dokráčeli k pohodlnému vítězství 3:1, kdy jedinou komplikací bylo snížení soupeře z náhodného protiútoku. ZŠ TROUBELICE – ZŠ SPOJENCŮ OLOMOUC 3:1 (1:0). Poštulka 2x, Horák.
V semifinále jsme vyzvali ZŠ Nám. Svobody Šternberk, jednoznačného vítěze skupiny A. Šternberští dokázali ve skupině přehrát i pořádající uničovskou ZŠ. Věděli jsme, že nemáme co ztratit. Možná právě i to byl faktor, stejně jako podcenění ze strany soupeře, že jsme Šternberk k ničemu nepouštěli a sami jsme vsítili branku. Poločas jsme vyhráli. Druhý poločas do nás protivník „bušil“, ale vedlo to jen k nastřelenému břevnu, ostatní šance pochytal Dominik v brance. My jsme naopak přidali ještě 3 branky a Šternberk pouze v posledních vteřinách kosmeticky korigoval. Naprosto nečekané, ale zasloužené vítězství! Radost neznala mezí, a to jsme ještě o pár chvil později zjistili, že postupujeme do okresního finále (jelikož v Uničově bylo 8 týmů, do okresu nakonec postupovaly nejlepší dvě ZŠ turnaje). ZŠ TROUBELICE – ZŠ NÁM. SVOBODY ŠTERNBERK 4:1 (1:0). Poštulka 2x, Horák, Pur.
Ve finálovém zápolení s domácím týmem ZŠ U Stadionu Uničov jsme se dohodli s trenérem soka panem učitelem Čížkem, že proti sobě budou nastupovat v pravidelných intervalech silnější a slabší pětice obou týmů, aby si všichni zahráli (postup jsme měli zajištěný my i Uničovští). Soupeř potvrdil, že disponoval kvalitnější druhou formací a zvítězil. ZŠ TROUBELICE – ZŠ U STADIONU UNIČOV 1:6 (0:2). Poštulka.
Celý turnaj pro naši školu – skvělý úspěch. Na okresní kolo pojedeme do Olomouce. Děkuji všem účastníkům za báječnou reprezentaci školy, rodičům za podporu v místě konání akce (speciálně paní Purové za svačinky) a TJ Sokolu Troubelice za půjčení dresů.
Účastníci: PUROVÁ ANEŽKA, MAJKUTOVÁ NIKOLA, DOMES ERIK, HORÁK DANIEL, BARTUNĚK KRYŠTOF, POŠTULKA LUKÁŠ, KRÁČMAR MATĚJ, PUR MARTIN, HACURA NIKOLAS, ŠLÉŠKA ADAM, KOUKAL TOMÁŠ, DOMES DOMINIK.


Vedoucí týmu Zdeněk Šenk