McDonald’s Cup – Olomouc

McDonald’s Cup – Olomouc

Okresní kolo McDonald’s Cupu v kopané, kategorie B (4., 5. třída)


V úterý 3. května 2022 se konalo okresní kolo v kopané žáků 1. stupně ZŠ v nádherném tréninkovém centru mládeže SK Sigma Olomouc v olomouckém Řepčíně.
Los skupiny B nám do cesty přisoudil největšího favorita – ZŠ Heyrovského Olomouc (malí fotbalisté olomoucké Sigmy), dále ZŠ Řezníčkovu Olomouc (místní část Hodolany) a jako posledního soupeře ZŠ Milady Horákové Olomouc (místní část Nové Sady).
Hned na úvod jsme se střetli se ZŠ Heyrovského Olomouc. Mladí olomoučtí fotbalisté nás od začátku nepouštěli na svou polovinu hřiště a neustále nám zatápěli. Úvodní tlak jsme sice přežili, pak už jsme ale vytahovali z branky jeden míč za druhým. Pozitivem je, že si zachytal i náhradní brankář a zahrála si i naše druhá pětka a první pětka mohla pošetřit síly na klání s přijatelnějšími týmy ve skupině. Navíc jsme dokázali skórovat čestný úspěch zásluhou Dana Horáka. Výsledek 1:16 odpovídal dění na hřišti.
Se ZŠ Řezníčkovou Olomouc jsme po 1. poločase odskočili na 2:0 a hru jsme měli naprosto pod kontrolou. V druhém poločase nám začaly docházet síly. „Chleba se lámal“, když jsme neproměnili 2 tutové šance, soupeř snížil na 2:1 a vycítil šanci s výsledkem něco udělat. Náš jinak skvěle chytající brankář si bohužel vybral slabší chvilku, když propustil za svá záda vysoký, dlouho padající míč. I za stavu 2:2 jsme měli šanci při samostatném úniku, ale neproměnili jsme. Vrchol zmaru přišel v posledních vteřinách, kdy ZŠ Řezníčkova otočila na 3:2. V tento moment už jsme věděli, že postup ze skupiny není příliš reálný.
V posledním zápase se ZŠ Milady Horákové Olomouc jsme znovu vedli 2:0. Od té doby už však bylo vidět, že nám „dochází šťáva“ – přece jenom výkonnostně lepší první pětka odtáhla celý turnaj s minimem střídání. Soupeř odskočil až na 4:2 a zbytek zápasu si zahrála i naše rezervní pětice včetně náhradního gólmana. Konečné skóre se zastavilo na 2:7.
Ve skupině A se utkali fotbalisté ZŠ U Stadionu Uničov, ZŠ Dub n. Moravou, ZŠ Holečkova Olomouc a ZŠ Rooseveltova Olomouc. Výsledky skupin přikládám ve fotkách.
Celý turnaj suverénním způsobem opanovala ZŠ Heyrovského Olomouc, náš přemožitel ze základní skupiny. Ve finále si pohrál i s uničovskými fotbalisty.
Děkuju všem účastníkům, účastnicím z naší školy za výbornou reprezentaci, družstvu TJ Sokol Troubelice za zapůjčení dresů a také všem rodičům, kteří nás přijeli podpořit na okrskové kolo do Uničova i okresní kolo do Olomouce.
Ostudu jsme rozhodně neudělali! Věřím, že jsme si též všichni užili cestu do Olomouce i následnou pěší procházku centrem města na vlakové nádraží.


Účastníci: PUROVÁ ANEŽKA, MAJKUTOVÁ NIKOLA, DOMES ERIK, HORÁK DANIEL, BARTUNĚK KRYŠTOF, POŠTULKA LUKÁŠ, KRÁČMAR MATĚJ, PUR MARTIN, HACURA NIKOLAS, ŠLÉŠKA ADAM, KOUKAL TOMÁŠ, DOMES DOMINIK.

Vedoucí týmu Zdeněk Šenk