LVVZ a OP Vernířovice 5. část

LVVZ a OP Vernířovice 5. část

Lyžařský kurz 2024 

V letošním roce se lyžařského kurzu pořádaného v termínu 7. až 12. ledna 2024 zúčastnilo 22 žáků 7. ročníku. Ubytování bylo zajištěno na chatě Brněnka, která se nachází ve Vernířovicích nedaleko Šumperka.  

V neděli po příjezdu nás čekalo nové prostředí. Velkou výhodou byla sjezdovka přímo vedle chaty, stejně tak jsme mohli využít krytý bazén a prostory společenské místnosti. Kvalita a množství jídla byly na velmi dobré úrovni a děti ocenily snídaně formou bufetu.

Počasí nám vcelku přálo a sněhu byl na sjezdovce relativně dostatek. Žáci byli rozděleni do 3 družstev podle svých lyžařských dovedností. Dvě žákyně také jezdily na snowboardu. Zranění se nám sice nevyhnula, ale naštěstí byla jen méně závažného charakteru.

Po několika dnech intenzivního lyžařského výcviku dokázali všichni žáci zdolat nástrahy svahu i vleku. Ve čtvrtek dopoledne se uskutečnil závod ve slalomu. Odpoledne se pak konal branný závod, ve kterém chlapci a děvčata změřili síly v běhu, hodu a střelbě ze vzduchovky. 

Při každodenním večerním programu na žáky čekaly malé odměny a spousta zábavy. Poslední večer se konal karneval, při kterém žáci předvedli své masky a hudební či recitační vystoupení. Nakonec proběhlo vyhlášení výsledků slalomu a branného závodu zakončené diskotékou. 

Velké poděkování za téměř bezproblémový průběh kurzu patří našim instruktorům, M. Horákovi a P. Kráčmarovi, paní učitelce Ospálkové jako zdravotnici kurzu a paní třídní učitelce 7. ročníku, T. Zemanové.  

L. Kašparová 

vedoucí kurzu