Cyklokurz Rešov

Cyklokurz Rešov

 Cyklokurz Rešov
Žáci a žákyně 9. třídy se v termínu od čtvrtku 2. června do soboty 4. června 2022 zúčastnili cyklokurzu v Rešově.
Ve čtvrtek jsme vyrazili ráno okolo 8:30 směr Rabštejn. Zde proběhla první větší přestávka s občerstvením a my jsme se tak mohli pokochat nádhernou přírodou. Kolem 12:30 už jsme se dostali do vesnice Skály, kde byla naplánována přestávka s občerstvením, které nám zajistila rodina paní učitelky Cábové – domácí koláče byly fenomenální, ještě jednou moc děkujeme! Hodinky ukazovaly okolo 14 hodin a konečně jsme sjížděli do rešovského Penzionu Nad Vodopády. Proběhlo rychlé ubytování s obědem, po kterém následoval odpolední odpočinek. Večer jsme se pak vydali na procházku k nádherným Rešovským vodopádům. Večerní program velká většina účastníků strávila sledováním fotbalového utkání mezi ČR a Švýcarskem. Pak už nás do postelí zahnala únava z náročného dne.
V pátek jsme vyšlapali do nedalekého Jiříkova, abychom zhlédli umělecké výtvory v Pradědově galerii. Zde jsme se drobně občerstvili a sjeli zpět do penzionu. Na závěr nás čekal „vražedný“ úsek cca 750 metrů přezdívaný „Rešovské maso“ (místy sklon 15 %). Všichni jej zvládli, někdo po částech na kole, někdo pěšky. Jediný člověk z našeho kurzu jej dokázal vyjet v kuse, a to instruktor „Voža“. Dva nadšenci cyklistiky z žákovských řad se pak vydali společně s instruktory do Rešova, aby zhlédli průjezd jedné z etap silničního Závodu Míru Grand Prix Jeseníky 2022.
Cyklokurz jsme zakončili stylově – posezením u ohně, opékáním špekáčků a zpěvem u kouzelné kytary Aleše Skály. Unavení, ale spokojení jsme pak ulehali, abychom se připravili na sobotní návrat domů. Po cestě jsme se ještě vyfotili u permoníka v Horním Městě, v Oskavě jsme si ještě oddechli u zmrzliny a alou směr Troubelice.
Vše se zdárně vydařilo a kolem 11 hodin dopoledne jsme se ocitli na nádvoří školy.
V Penzionu Nad Vodopády nám majitelka, paní Gavendová, připravila báječné podmínky – bazén, tenisový kurt, kulečník, stůl na stolní tenis, společenskou místnost. Každý si tu našel to, co ho bavilo. Jídlo bylo famózní, domácí kuchyně jak má být.
Speciální poděkování patří dozoru – paní učitelce Veronice Cábové, panu řediteli Miroslavu Ševčíkovi, Aleši Skálovi (bývalému kolegovi ze ZŠ Libina, který trasu cyklokurzu naplánoval a předal potřebné „knowhow“), Martinovi „Vožovi“ Voženílkovi za realizaci bezproblémového průběhu celého cyklokurzu (po cestě jsme z defektů řešili jen párkrát spadený řetěz), a také panu učiteli Tomáši Polákovi za bleskový odvoz indisponované žákyně zpět do Troubelic. Ještě dodám, že Martin Voženílek se v pátek odpojil dříve, aby v sobotu v okolí Pardubic absolvoval triatlonový závod, což se mu povedlo ve skvělém čase 4:43 hod (1,9 km