Basketbal

Basketbal

Úspěchy našich žákyň a žáků v basketbalu
Naše základní škola se do basketbalových soutěží zapojila teprve nedávno. I přes to, že jsme zatím nováčci v této sportovní hře, můžeme se pochlubit úspěchy našich nadějných budoucích basketbalistů a basketbalistek.
Ve středu 6. března se naši chlapci Heralt Michal, Gabriel Karel, Stašák Vojtěch, Krabica Jan, Teplý Matěj, Silný David, Janíček Jan, Zámečník Adam, Hoffinger Tomáš, Drlík Jan a Novák Vojtěch zúčastnili okrskového kola, které se konalo v tělocvičně ZŠ Dr. Hrubého ve Šternberku. Zde chlapci získali celkem 21 bodů (Gabriel Karel 17 bodů, Zámečník Adam 2 body, Stašák Vojtěch 2 body). Porazili své soupeře ze ZŠ Šumvald a ZŠ Uničov, U Stadionu, a stali se tak vítězi okrskového kola v košíkové chlapců, z něhož postoupili do okresního kola.
Následující den ve čtvrtek se na místo činu vydaly i naše dívky Melicheríková Lucie, Motlíčková Nikola, Faksová Barbora, Teplá Tereza, Zahrádková Hana, Procházková Monika, Žvátorová Michaela, Trundová Gabriela, Kappelová Jana, Kubíčková Karla a Poláková Adéla, které se zde zúčastnily okresního kola žákyň ZŠ a NG v basketbalu spolu s dalšími pěti týmy. Naše dívky získaly celkem 22 bodů (Melicheríková Lucie 10 bodů, Motlíčková Nikola 4 body, Trundová Gabriela 2 body, Procházková Monika 2 body, Teplá Tereza 2 body, Faksová Barbora 2 body). Hned v prvním zápase se utkaly s nejtěžšími soupeřkami z Gymnázia Olomouc-Hejčín, v následujícím s domácími soupeřkami ze ZŠ Šternberk, Dr. Hrubého a ve třetím se ZŠ Šumvald, kde neuspěly. Poslední dva zápasy byly pro naše dívky vítězné. Zde porazily tým dívek ze ZŠ Šternberk, nám. Svobody a ZŠ Šternberk, Svatoplukova. Dívky do toho daly vše a i přes několik nepříjemných faulů od soupeřek si vybojovaly pěkné 4. místo.
V úterý 19. března naše chlapce čekalo okresní kolo starších žáků v basketbalu, které se opět konalo v té samé tělocvičně. Celkem se tohoto kola zúčastnilo 5 týmů. V prvním zápase chlapci porazili domácí tým a v druhém zápase se utkali s vítězným týmem ze ZŠ Olomouc, Heyrovského, který byl pro ně nejtěžším soupeřem. Ve třetím zápase prohráli se ZŠ Újezd. V posledním zápase vyhráli proti soupeřům ze ZŠ Šternberk, nám. Svobody. Celkem naši chlapci získali 42 bodů (Gabriel Karel 16 bodů, Krabica Jan 12 bodů, Zámečník Adam 5 bodů, Stašák Vojtěch 4 body, Hoffinger Tomáš 3 body, Heralt Michal 2 body) a umístili se na krásném 2. místě.
Závěrem bych chtěla všem moc poděkovat za skvělou reprezentaci naší základní školy.

Mgr. Veronika Cábová