Základní škola Troubelice, okres Olomouc příspěvková organizace

Finále Carusošou 2012

Seznam novinek

19.11. 2012

Finále Carusošou 2012

Finále Carusošou 2012

Dne 16. listopadu proběhl v kině Uničov již 14. ročník pěvecké soutěže Carusošou aneb talent roku. Finálové kolo tradičně proběhlo v krásně vyzdobeném sále, celou soutěží tradičně provázel výborný moderátor Radek Vincour a v porotě zasedli zkušení hudebníci.
Do finálového kola byli z naší školy vybráni: Běla Kořalková a Mariana Hájková s písničkou Saxana, Adéla Rabenseifnerová s písní Slza z tváře padá a trio ve složení: Jiří Pluskal, Oldřich Pavlík a Roman Kobylka s písní Slečna Závist. Již samotná účast ve finálovém kole byla velkým vítězstvím, protože finalisté byli vybíráni z 90 nejlepších ve školních pěveckých kolech v celém Uničovsku. Naši zpěváci neusnuli na vavřínech a cvičili své písně do poslední chvíle. A výsledek? V kategorii mladších skupin získala „naše“ Saxana první místo a Slečna Závist – mimochodem s vlastním hudebním doprovodem ( housle, baskytara, kytara ) se v kategorii starších skupin umístila také na prvním místě. Všichni finalisté získali diplomy a hodnotné odměny.
Poděkování patří všem, kteří takové velké soutěže organizují a podporují v dětech zájem o zpěv a hudbu, zejména pracovníkům DDM Uničov spolu s paní Jitkou Šmídovou, laskavé porotě, doprovodné kapele Kornet, skvělému moderátorovi a letos také starostům mikroregionu Uničovsko, z nichž mnozí přišli osobně na soutěž fandit malým zpěvákům a sponzorsky soutěž podpořili.

Lenka Pavlíková